Russian Standard Votka

russian-standart-vodka2Russian Standard Votka, 1998yılında kurulmuş, 80 ülkeye, 27 milyon litre satışı olan, St. Petersburg merkezli votka markasıdır.  Rus premium votka pazarının %40’ına sahiptir.

St. Petersburg İmparatorluk Mahkemesi’nin isteği üzerine Dmitri Mendeleev 1894 yılında geleneksel votka yapım tekniklerini geliştirmiş. Ürünün saflığını korumak için gümüş filtreler kullanmıştır.

Russian Standard, Dmitri Mendeleev’in damıtım gelenekleri ile modern distilasyon metodlarının bileşiminden yaratılmıştır.

Russian Standard Rusya’nın zengin siyah topraklarında yetişen, elle toplanan kış buğdayından üretilmiştir. %100 buğdaydan yapılmıştır.

Kullanılan su, St. Petersburg ta bulunan ve bir buzul gölü olan Ladoga gölünden elde edilir.

-Buğdaydan üretilen votka, mısır ve pancardan üretilen votkaya göre, insan vücudunda daha olumlu etkiler yaptığı tespit edilmiştir. Buğday votkasında, agresiflik ve depresyon gibi hallerin ortaya çıkmadığı da bu tespitler arasında yer almıştır.-

 

Kalitesiz votkalar sertliği ve kötü damıtmanın kokusunu gizlemek için dondurularak içilebiliyor. En iyi içim kalitesi için Russian Standard’ı dondurmayın. Çok isterseniz biraz soğutmanız veya buzlu içmeniz öneriliyor.

 

 Russian Standard 

kinds-of-russian-standartRussian Standard

Dmitri Mendeleev’in belirlediği standartlara bağlı kalınarak üretilmiş premium votkadır.

russian-standart-gold-vodka

Russian Standard Gold

Antik Sibirya votka reçetelerinden ilham alınarak yapılmış,Rusça da altın kök olarak adlandırılan ve canlılık sağladığı söylenen Sibirya ginseng özünün karışımını barındıran votkadır.

Dört defa damıtılıp dört defa filtrelenir.

 

russian-standart-premium-vodka

Russian Standard Premium

Gümüşten yapılan fitrasyon sistemi sayesinde inanılmaz yumuşaklıkta, pürüzsüz ve temiz bir votka elde edilir.

 

russian-standart-imperia-vodka3

Russian Standard Imperia

Dünyanın en gelişmiş damıtma aşamalarından geçirilir. Filtre katmanlarında Ural Dağlarından getirilen kuartz kristalleri bulunur. Şişelenmeden önce 72 saat dinlenme tanklarında bekletilir.

 

VOTKALAR Hakkındaki diğer yazılar için…

 

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: