Belvedere Votka

belvedere-votka-vodkaBelvere votka; 1993 yılında üretime başlamıştır. 600 yıllık Polonya votka üretim tekniklerini kullanan, çavdardan üretilen,  “super premium” markadır.

Yalnız Polonya’da yetiştirilebilen Dankowskie çavdarından üretilir. Bu çavdarın özelliği, yumuşaklığı, farklı aroması ve olağanüstü nişasta oranıdır.

Damıtım evinin 1,5 km uzağında bulunan kendi su kaynağından, çelik borularla damıtım evine getirdikleri suyu kullanıyorlar.

Dört kez damıtılıp, iki kez filtrelenir.

Şişe üzerinde Polonya Başkanlık Sarayının resmi vardır.

2002 yılında %40 hissesi, 2005 yılında ise kalan %60 ta alınarak, Belvedere Votka’nın tamamı”LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton” nin olmuştur.

2015 yılında çekilen 24. James Bond filminin resmi sponsoru olmuştur.

 

Belvedere Votka

600 yıllık Polonya votka gelenekleri kullanılarak,  Polonya’nın “Dankowskie” çavdarının, dört kez damıtılmasıyla elde edilen, “super premium” olarak tanıtılan dünyanın ilk votkasıdır. Şeker, gluten veya herhangi bir katkı maddesi içermez. belvedere-vodka-votkaBelvedere Unfiltered

Polonya’da, seçilmiş tek bir tarlanın ürünü olan “Dankowskie Diamond Rye” -Dankowskie elmas çavdarından üretilir. Yoğun gövdeli, pürüzsüz içimlidir. Dört deaf damıtılıp, filrelenmemiştir.

belvedere-unfiltered-rye-vodka-cavdar-votkasiBelvedere Intense

Duty Free mağazalarında satılan, %50 (100 proof) alkol oranına sahip votkadır. Odun kömüründe, iki kere filtrelenmiştir.

belvedere-intense-100-proof-vodkaBelvedere Red

Belvedere’in sosyal sorumluluk projesi aslında bu ürün.

“Satın al, Ver, Hayat Kurtar.

Belvedere votka konusunda çok tutkulu. Bu söylemeye gerek yok. Belvedere geri verme konusunda da aynı derecede tutkulu; Belvedere Red’in yaratılmasına yol açan işte bu tutku” diyor Belvedere.

Veee Güney Afrika’nın ünlü sanatçısı Esther Mahlangu ile, Belvedere Red şişesi üzerine yapacakları resim konusunda bir ortaklık yaptı.

Şişe üzerindeki dört resim kabile sanatından esinlenerek hazırlanmış ve “Belvedere Red” kampanyasının değerlerini ifade ediyor :  Güvenlik, Değişim, Destek ve Birlik.

Satılan her Belvere Red şişesinde, kârın yarısını, Afrika’daki Hiv/Aids ile mücadele fonuna aktarılıyor.

belvedere-red-vodka2Night Saber

Önceleri sadece bar ve clublerde bulunan ışıklı şişe içindeki Belvedere, Night Saber adıyla piyasaya çıkmış.

belvedere-night-saber-vodkaSilver Saber

Belvedere’in gümüş renkli, lazerle kabartma yapılmış özel tasarım şişesidir.

belvedere-silver-saber-vodkaBelvedere Peach Nectar

Şeftali ve kaysı ile aromalandırılmıştır.

belvedere-peach-nectar-vodkaBelvedere Wild Berry

Polonya çileği ile Kuzey Amerika yaban mersininden yapılır.

belvedere-wild-berry-vodkaBelvedere Mango Passion

Gerçek meyveler ile yapılır ve hiç bir yapay lezzet veya şeker içermez. Mango, passion fruit (çarkıfelek meyvesi) ve manalina ile aromalandırılarak üretilir.

belvedere-mango-vodkaBelvedere Pink Grapefruit

Şişe başına yaklşık üç buçuk greyfurtun düştüğü votka. Arjantin ve İspanyolların pembe greyfurtlarının yanına, Fransızarın zencefili, İspanyolların limonları da eklenmiş, bu canlı ve ferehahlatıcı votka oluşmuş.

belvedere-pink-grapefruit-vodkaBelvedere Citrus

Aromasını doğal limon ve lime ‘dan alır. İtalyan ve Arjantin limonları ile Meksika lime’ı kullanılır.

belvedere-citrus-vodkaBelvedere Lemon Tea

Havuz başı, bahçe partileri ve plajlar için tasarlanmıştır. Hiç şeker kullanılmadan, gerçek meyve ve bitkilerle yapılan Belvedere Lemon Tea de yeşil çay, siyah çay,, papatya, limon, bal, zencefil, gül kullanılmıştır.belvedere-lemon-citrus-vodkaBelvedere IX

Belvedere IX, adınında kaynağı olan dokuz bileşenden bir araya geliyor. Ayrı ayrı damıtılan Guarana, Zencefil, Ginseng, Yasemin, Tarçın Yaprağı, Tatlı Badem, Okaliptus, Kara Kiraz ve Konsantre Açai Suyu Konsantresi harmanlanarak üretiliyor.

belvedere-IX

 

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑