Garden Butik Otel, Kuşadası

Turizm sektörüne yıllarını veren her emektar, bi yerden sonra bu işi kendi çalıştığı departman çerçevesinde, kendi açacağı bi işletmede yapma hayalini kurar. Satıştakiler küçük bir acenta, resepsiyondakiler küçük bir otel, F&B ciler bi kafe ve ya restoran, mutfakçılar da restoran ve ya pastane…. İşin içinde olup yaptığı iyi işlerin karşılığını almak isteyen her çalışanın gönlünde bu aslanlar yatar… Bu işlerle hiç alakası olmayıp, sermayeye sahip olanların dahi balıklama atladığı, ambalajı “janjanlı” içinde binbir kahır barındıran bu işi, mesleğin içinden gelenlerin hakkını vererek yapmak istemeleri çokta normal olsa gerek.

İşte “Garden Butik Otel”in sahipleri Turgay ve Şerife de bu ekipten. Yıllardır Kuşadası’nda turizmin içindeler. Anlatması uzun -gitiğinizde bizzat kendilerinden dinleyebileceğiniz- hikayelerinin sonunda bir otel işletmeye karar vermişler. İdealist arkadaşların Kuşadası’nda hayallerindeki yeri bulmaları da uzun bir yolculuk olmuş tabii. Bu nedenle Kuşadası’nı karış karış gezmişler ve sonunda Kuştur mevkiinde bu yeri bulmuşlar. Bulduklarında şimdiki hali ile alakası olayan mekanı, hayallerindeki hale getirmeleri uzun, yorucu ve masraflı bir sürecin sonunda olmuş. Aslında daha yapacak çok şeyler var planlarında ama dediğimiz uzun, yorucu ve masraflı bir süreç.

garden butik otel kuşadası

Garden Butik Otel’in yeri çoook kolay! Kuşadası’na girişte, Kuştur kavşağına geldiğinizde solunuzda tabelayı göreceksiniz.  Tabeledan önce kocaman dut ağaçlarının gölgesindeki bahçeye gözünüz takılabilir, ahhh işte orası 🙂

Kavşaktan sola doğru dönün, tam karşınızdaki otoparka aracınızı bırakın, çantalarınızı indirmeden ağaçların gölgesindeki masalara kendinizi bırakıp, yorucu yolculuğun üstüne şöyle bi bardak keyif çayı için! Ben de öyle yaptım zaten 🙂

garden butik otel kuşadası giriş

Ön cepheden bakınca oteli göremiyorsunuz. Görülen bina düğünler, özel yemekler, toplantılar ve benzeri organizasyonlar için planlanmış. Benim aklıma gelen ilk soru “bu alandan odalara ses gidiyor mu?” oldu ama ben sormadan her konuyu ayrıntısıyla düşünen Turgay; “aklından ne geçtiğini biliyorum, odalara ses gitmiyor” dedi ve gülüştük tabi.. Turgay ve Şerife’nin burası ile ilgili değişik fikirleri de var, ama bunlar sürpriz olsun.

Ana giriş bu geniş salonun sağındaki kapıdan. İçeri girdiğinizde sağınızda resepsiyon, önünüzde uzun bir koridor. Koridorun sonundan sağa üst kat odalara çıkıyorsunuz, soldaki kapı ise bahçeye açılıyor. İki katlı sevimli bina beyaz-mavi renkleriyle çok hoş görünüyor. Alt kat odalardan adımınızı atınca bahçeye iniyorsunuz. Bahçe de öyle ufak tefek değil hani; yemyeşil çimenlerle, çeşit çeşit çiçeklerle, kiraz, erik, limon, şeftali ağaçlarının bulunduğu, küçük bostanında sabah kahvaltıda yediğiniz, domatesin, biberin, salatalığın, taze soğanın, nanenin yetiştirildiği sevimli bir bahçe…

garden butik otel kuşadası bahçe

Bu bahçeye açılan odalarda, sen balkonunda kitabını okurken çocuklar çimlerin tadını çıkarsın. Turgay’ın oğlu Kerem otelden önce, her çocuk gibi, evde kafasını telefondan, tabletten kaldırmazken, şimdi otelin bahçesinde durmak yorulmak bilmeyen köpeği “İbi” ile bir uçtan bir uca koşturuyor. ( Bu arada yazın gittiğinizde size odanızı gösterecek ya da bahçeyi sularken görebileceğiniz yakışıklı Kerem olabilir. Hangi işi yapacağı konusunda hala babasıyla pazarlıkta 🙂 )

garden butik otel kuşadası bahçe2

Binanın arkasında kalan alanda havuz bulunuyor. Havuz yeterli büyüklükte, yanında çocuk havuzu da mevcut. Otelden 150m. uzaklıktaki Kuştur plajına yürümek istemeyen havuz severler için ideal. Benim gibi güneş altında yatmayı sevmeyenlerdenseniz, alın kitabınızı çekin şezlongunuzu havuzun dibindeki ağaçların altına, bakın keyfinize. (Bu arada gittiğim tarihte hava uygun olmadığı için bu keyfi yapamadım, ama hayalini kurması bile güzeldi)

garden butik otel kuşadası kuştur plajı

Odalar küçük, sevimli, tertemiz. Burada bir kadının parmağı olduğunu hemen anlıyorsunuz. Ev sahibemiz Şerife genel alan ve odaların temizliği, yemeklerin mümkün olduğunca organik olması ve kalitesi konusunda çok hassas. Bütün yastıklar, çarşaflar, nevresimler, perdeler her şey yenilenmiş ve evdeki temizliğin hassasiyeti gösteriliyor.  Kahvaltılıkların bir çoğu otelin bahçesinden ve ya komşuların tarlalarından, patates ve zeytin yağı Ödemiş’ten, kekikler otelin arkasındaki tepelerden temin ediliyor.

garden butik otel kuşadası bahçe

Odalardaki duş perdesinin çok hoş olmadığı konusundaki fikrimi dile getirdiğimde, önümüzdeki sene ilk yapılacak işler listesinde olduğunu öğrendim.

garden butik otel kuşadası banyo

-Kimileri için- bir diğer önemli konu da; odalarda televizyon olmaması. Açıkçası böyle doğallığa önem verilen bir yerde televizyonun pek önemsiz olduğu konusunda Turgay ve Şerife’ye katılıyorum. Yine de; bu sene gelecek misafir yorumları sonrasında, önümüzdeki sene için değerlendirmeye alabileceklerini söylüyorlar. Zaten her yerde ücretsiz internet olması da, televizyonun eksikliğinin hissedilmemesi için düşünülmüş.

 Odalardaki tüm klimaların bakımını yaptırmışlar, sıcak-soğuk sıkıntısız çalışıyor.

garden butik otel kuşadası oda

Seneler önce Kuşadası’na gittiğimde “beton yığını Kuşadası” algısını edinmiştim. Ama şimdi İzmir’e yakın mesafede, sessiz sakin tatil yapabileceğim, eğlence istersem “adada” bulunan pek çok alternatif içinden seçim yapabileceğim, izmire bir saat mesafede yeni mekanı listeme ekledim.

 

 

***

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: