Türkiye’de Babaların Tarihsel Değişimi 2 (90-2000-2010’lar)

leyla-ile-mecnun-iskender-abi 

Bu kısımda baba olmuş ve ya potansiyel baba olan akranlarım ile günümüz gençlerinden bahsedeceğiz.

Fakat 80’li yıllarda başlayan ve artarak devam eden hızlı tüketim, sonrasında gelen dönem fenomenlerinin geçici, istikrarsız ve kolay unutulur olmasına neden oluyor.

Şarkıcıların, oyuncuların, sanatçıların ömrü, size yeni kişiler yeni paketler içinde sunulana kadar  olabiliyor. Sonrasında; size seçim şansı bırakmadan, daha çok tüketebilmeniz için yerlerine yenileri koyuluyor. 

Yani netice olarak; 

Gençliği  90’lı yıllara denk gelenler için çeşitlilik artıyor.

Tam bir tarz dan söz edilemezken, iki ana grup oluşuyor: Metalcilerle popçuların arasında bir dönem.

Şu an çocuğunun -ve ya çocuklarının- peşinden koşan akranlarımın görebilmeniz olası halleri: 

Eğer, siyah deri ceket, siyah pantolon, siyah tshirt giymiş (özellikle metal gruplarının tshirtleri tercih nedenidir) ve postallar yaz kış ayaktan çıkartmayan metalcilerden değil ise,

metalci

Tarkan, Serdar Ortaç ve ya Mustafa Sandal’dan birini seçmiş olma ihtimali yüksek.

serdar_ortac90-li-yillarda-tarkan

 ( Tarkan hayranı, lens takan, ekose pantolon giyen arkadaşlarım oldu valla!!! )

 


Öncelikle belirtmeliyim ki; 20li yaşları 2000 lere denk gelen,  akranlarımın eline alıp bakacağı çok fazla fotoğrafı olmayacak.  Fotoğraflara bakmak için ya bilgisayarınızdan  “fotoğraflar”  dosyasını açarak, tarih sırasına dizip, en eskilerden bakmaya başlamanız gerekecek ya da bir kaç “TB”lık hard diskleri bilgisayarınıza takıp aynı işlemi tekrarlamanız gerekecek.

2000’ler de Tarkan, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal yerlerini korurken, Murat Dalkılıç, Murat Boz, Yalın, Soner Sarıkabadayı, Ferhat Göçer gibi yeni yüzler de girdi hayatımıza. Siz de bi bakın bakalım bunlardan kime benziyorsunuz?

 

 yalinsoner-sarıkabadayı-insan-sevmez-mi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Yıl 2010;

Hard disklere de gerek kalmadı son yıllarda, nasılsa face’te, instagram’da, swarm’da her anınızı paylaşıyorsunuz. Artık yeni albümleriniz, profil geçmişinizdir.

Ve işte; ne oldu, nasıl olduysa 2010 da bir müzik girdi ki hayatımıza. Örnek alınan bütün şarkıcıları, oyuncuları bir kenara itip kendi akımını yarattı APAÇİ‘ler. Her yerde o müzik, her yer de o tarz.

apaçi-saç-tipi-gençlik

 

 

Aslında Allah korudu da ben o modadan etkilenmedim 🙂 Benden nasıl bir “Apaçi” olur diye düşündüğümde ise teknoloji imdadıma yetişti.

Yarın öbür gün çocuğum olursa bu kadar uzun gençlik geçiren babam,  neden hiç “Apaçi” şekli yapmamış demesin diye işte tarihime damga !

Al çocuğum, tıkla izle bakalım !

 

“Apaçi İlker”

 

 

.

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: