Yüzyüzeyken Konuşuruz

yüzyüzeyken konuşuruz-4

Yaptıkları işe kendi tanımları : “dışardan bir müzik grubu olarak görünse de, aslında Vimeo üzerinden devam etmekte olan minimalist bir -canlı- müzik projesidir.” 

Evinin salonunda canlı performans olarak kayıt ettiği klipleri Vimeo ve YouTube ta yayınlayarak işe başladı Kaan Boşnak. Tarih Mayıs 2011 idi. Vitrin, yemek masası ve klasik mobilyalar bulunan geniş bir salonda, kayıt edildi klipler. İlk kayıtlarda Kaan Boşnak’ın yüzü görünmüyor. (Konuyu Kaan’la görüştüm!  Yazdıklarını söylemek istemiş, fakat ortada bir grup yokmuş, Kaan Boşnak adıyla da çıkmak istememiş. Bu nedenle de yüzü görünmüyormuş.)  Zaten daha sonra da  görünen yüz hiç aynı kalmıyor: sakal bıyık, sadece bıyık, dağınık dalgalı saçlar, sonra da kısacık…

Samimi sözleri, sıcak, hoş tınısı ile tam bir dinlenesi. Tebrik koydum gençlere. – Kıskanmıyor da değilim hani, onu da sonra detaylandırırım –

yüzyüzeyken konuşuruz-2

Bana göre; bilgisayarın başında işinizi yaparken akşama kadar dinlenebilecek ve ya sabah kahvaltı için  sofranızı hazırlarken mutfak rafına koyduğunuz telefonda çalabilecek müziklerden. Şu mevsimde balkonda rahat bir sandalyede akşam serinliğinde ayaklarınızı uzattığınızda gözlerinizi kapatıp kendinizi de müziğe bırakabilirsiniz. 

 

Albümlerden ilki; “Bir kaç yıl sonra utanılacak şarkılar”. EP olarak yayınlandı, (EP: extended play.genellikle 4-5 şarkı içeren, yarım saatin altındaki albümler)

İkinci albüm ;”Evdekilere Selam”  2013 te, “Cenaze Evi” şarkısında seslendirilen Ülkü Tamer şiiri haricinde tüm şarkı sözleri Kaan Boşnak’a ait. 

yüzyüzeyken konuşuruz-evdekilere-selam

 Kaan Boşnak (vokal, akustik gitar),

Engin Sevik (elektrik gitar),

Oğuz Kont (davul ve keyboard)

Burak Güngörmüş (bas gitar)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ertesi Gün


Kendi Evimde Deplasmandayım


Para Hala Bende


Ateş Edecek misin?


Bakkal Osman Abi

.

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑